agent vanzari

SC VITISIM COTESTI SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- urmarirea si indeplinirea target-ului stabilit pentru intreaga regiune/zona pe care o are in responsabilitate
- urmarirea politicilor companiei legate de produse, preturi
- crearea, mentinerea si dezvoltarea contactului/relatiei cu clientii existenti, cat si potentiali
- pregatirea si urmarirea ofertelor clientilor, negocierea conditiilor de plata conform politicii companiei
- pregatirea rapoartelor pentru clienti, propuneri de noi proiecte si alte rapoarte specifice
- mentinerea contactului cu celelalte departamente din cadrul companiei si urmarirea proiectului in stadiile urmatoare aplicarii (pregatirea si semnarea contractelor, termene de plata, etc.)
- actualizarea permanenta a informatiilor privind portofoliul de clienti

CERINTE

- experienta de minim 2 ani in vanzari de servicii (atragerea clientilor, mentinerea permanenta a contactului cu acestia)
- rezultate foarte bune in vanzari
- excelente abilitati de comunicare
- foarte bune abilitati de vanzare si negociere
- persoana dinamica, orientata catre rezultate
- capacitatea de a lucra in echipa
- bun cunoscator al limbii engleze
- posesor permis de conducere, categoria B
- cunostinte bune in utilizarea MS Office
- propune strategii de dezvoltare ale serviciilor
- elaboreaza rapoarte periodice

BENEFICII OFERITE

masina
telefon

CRAMA VITISM ESTE SITUATA IN JUD VRANCEA COM COTESTI SAT BUDESTI SI ESTE PRODUCATOARE DE VIN DIN STRUGURI DE SOI.

MERLOT,CABERNET SAUVIGNON ,FETEASCA NEAGRA -- VIN ROSU
FETEASCA ALBA,SAUVIGNON BLANC -- VIN ALB
PINOT NOIR -- VIN ROZE