AGENT VAMAL / CORESPONDENT COMERCIAL

SC DAMILA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Solicita, colecteaza si prezinta la Vama documentele comerciale necesare definitivarii formalitatilor vamale;
- Asista la procesul de vamuire si descarcare a marfurilor de pe mijloacele de transport (camion, vagon, vapor);
- Deruleaza operatiunile de compensari IMI;
- Reprezinta societatea in relatia cu autoritatile vamale si cu reprezentantii IMI;
- Reprezinta societatea in relatiile cu diferite institutii publice (Primarie, Prefectura etc.);
- Participa la buna desfasurare a activitatii de logistica a societatii.

CERINTE

- Studii medii/superioare;
- Experienta intr-o activitate cu atributii similare minim 2 ani;
- Cunostinte legate de formalitati vamale, documente si proceduri de vamuire, documente import-export;
- Experienta in operatiunile de compensari IMI ¿ reprezinta avantaj;
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Rezistenta la ritm rapid de munca, dinamism;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Cunostinte Microsoft Office;
- Carnet de conducere categoria B ¿ obligatoriu.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de dezvoltare profesionala prin participarea la programe de formare profesionala (programe de instruire deschise si programe ¿in house¿);
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o societate stabila, aflata in plina dezvoltare.

Importanta societate comerciala, cu o cifra de afaceri anuala de peste 30 milioane euro, cauta Agent Vamal/Corespondent Comercial.