Agent Turnaround Coordinator

Globe Ground Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea in deplina siguranta a tuturor operatiunilor la sol ce se desfasoara la aeronave:
- supervizarea activitatilor de descarcare/incarcare a aeronavelor;
- raportarea modului de incarcare al aeronavelor catre Load Control;
- asistarea operatiunilor de push-back/engine start-up si de degivrare;
- asigurarea comunicarii datelor specifice la sosirea/plecarea aeronavelor.

CERINTE

- organizat si atent la detalii, cu abilitati analitice;
- are abilitatea de opera cu notiuni si instructiuni precise, intr-un domeniu extrem de reglementat;
- capabil sa respecte termenele limita, sa recunoasca si sa faca fata dificultatilor cu promptitudine si eficienta;
- are abilitati de coordonare a echipei;
- lucreaza bine atat individual, cat si in echipa, in conditii meteo diverse – activitatea se desfasoara la aeronave;
- cunoaste limba engleza la nivel minim mediu.

BENEFICII OFERITE

- loc de munca stabil intr-o companie lider in domeniu;
- pregatire teoretica si practica / certificare dupa standardele internationale in domeniu - nu se solicita experienta anterioara;
- oportunitati de cariera;
- conditii de lucru foarte bune.

GlobeGround Romania este cel mai important agent de handling de pe aeroportul Henri Coanda, incepand cu 1992. Oferim servicii la sol complete unora dintre cele mai importante companii aeriene.