Agent turism cu experienta

Agentia de turism HH Travel & Events - S.C. Eblis Consulting S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea potentialilor clienti;
- Generarea de new bussines, clienti noi;
- Gestionarea portofoliului de clienti actual
- Stabilirea contactului cu clientii, preluarea cererilor si consilierea acestora in alegerea pachetului turistic; Vei prelua si prelucra prompt ofertele si vei contacta rapid clientii
- Crearea, promovarea si vanzarea pachetelor turistice si FIT/grupuri ;
- Efectuarea de rezervari hoteliere interne si externe
- Emiterea documentelor de calatorie;
- Urmarirea derularii actiunii turistice de la preluarea comenzii pana la finalizarea acesteia; (Pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie, feedback calatorie);
- Mentinerea relatiei cu clientii pe parcursul calatoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii, interni si externi;
- Contactarea furnizorilor interni si externi (hoteluri, agentii de turism, companii rent-a-car, etc.) si negocierea contractelor de colaborare cu acestia;
- Desfasurarea de diverse alte activitati specifice activitatii de turism si ticketing;
- Desfasurarea de activitati de back-office (proceduri interne de lucru, flux vouchere, contabilitate primara, urmarire incasare facturi).
- Respectarea procedurilor de lucru specifice activitatii desfasurate - respectarea prevederilor legale, precum si interne vis-a-vis de normele contabile si alte proceduri agreate si implementate in companie.
- Informarea managerului si punerea in practica a deciziilor acestuia;
- Implicarea in orice activitate necesara pentru bunul mers al agentiei.

CERINTE

Ce ne dorim de la tine...
- Experienta minim 2 ani intr-un post similar;
- Experienta in vanzarea de bilete avion;
- Experienta vanzari in front office- abilitati de comunicare, relationare si exprimare;
- Sa fii o persoana organizata, punctuala, constiincioasa si responsabila; - Sa ai min. studii superioare;
- Experienta minim 2 ani intr-o agentie de turism;
- Experienta in creare si vanzare pachete turistice;
- Experienta in lucrul cu sistemele de rezervari online;
- Cunostinte temeinice de operare pc & microsoft office;
- Cunostinte de constructie tarifara servicii si pachete de servicii pentru grupuri si individuali (turism intern, extern, ticketing);
- Atitudine profesionala la telefon si in sediu;
- Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze (cunoasterea altor limbi straine constituie avantaj);
- Comunicativitate, seriozitate, punctualitate, persuasivitate, initiativa, atentie distributiva, dorinta de lucru in echipa;
- Cursurile/studiile de specialitate reprezinta un avantaj;
- Ordonat, organizat, punctual
- Capabil sa respecte dead-line-urile.
- Comunicativ, sociabil, usor integrabil in echipa.
- Atentie sporita la detalii
- Pro-activ.
- Reprezinta un avantaj cunostintele solide si relevante in operarea sistemelor de rezervari - Limba engleza, nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix;
- Bonusuri in functie de performanta;
- Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala;
- Posibilitatea de a merge in infotripuri in tara si in strainatate;

Agentia de turism HH Travel & Events isi desfasoara activitatea conform unei agentii in program full service, deoarece include leisure travel, corporate travel si organizarea de evenimente
corporate (intalniri sau reuniuni de afaceri: sesiuni de training, teambuildinguri, seminarii, workshopuri, management meetings congrese, conferinte, conventii, calatorii de afaceri).
HH Travel & Events proiecteaza domeniul turismului si domeniul corporate in viitor, mai presus de granitele manageriale contemporane, plasand interesele clientilor nostrii ca element nodal al relatiilor noastre parteneriale astfel reusim sa realizam programe tailor made, in functie de specificul fiecarui domeniu.