AGENT TURISM CORPORATE TRAVEL

Perfect Tour SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea portofoliului de clienti;
- Derularea contractelor existente;
- Asistarea Departamantului Sales in derularea contractelor.

CERINTE

- Experienta minim 3 ani in organizarea de pachete pentru evenimente in tara si strainatate (zbor, cazare, servicii masa, excursii, plata taxa de participare, etc);
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Constituie avantaj cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala( germana, franceza, spaniola).
- Cunostinte solide de piata a turismului;
- Cunostinte de constructie tarifara servicii si pachete de servicii pentru grupuri si individuali (turism intern, extern, ticketing);
- Cunostinte de utilizare a sistemelor de rezervari a tour-operatorilor germani constituie un avantaj;
- Cunostinte de gestionare a produselor si serviciilor.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv.

Perfect Tour este o companie cu capital integral privat, avand ca obiect principal de activitate comercializarea serviciilor turistice.
Perfect Tour este agentia tour-operatoare care a cunoscut cea mai rapida dezvoltare pe piata de turism a ultimilor ani si cuprinde cea mai vasta retea proprie de agentii de turism din Romania, avand o reprezentare larga pe intreg teritoriul tarii, astfel:

- 9 filiale Perfect Tour tour-operatoare in principalele orase resedinta de judet ale tarii (Cluj-Napoca, Brasov, Ploiesti, Pitesti, Galati, Timisoara, Alba-Iulia, Tulcea, Constanta);
- 50 de agentii Pelegrin in toate resedintele de judet, precum si in 8 locatii din Bucuresti, complet operationale si specializate in principal pe comercializarea de produse low-cost;
- 70 agentii partenere revanzatoare pe intreg teritoriul Romaniei.