Agent Turism

SC FAMILY HELP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- pregatirea ofertei si a pachetelor turistice (cautare in sistemele de rezervari, compararea sub raport pret/ calitate, compararea cu ofertele de pe piata);
- introducerea ofertei pe motoare de cautare si ofertarea la revanzatori;
- corespondenta cu clientii si cu furnizorii de servicii;
- preluarea si efectuarea de rezervari, facturare si urmarirea incasarii contravalorii serviciilor turistice;
- emiterea documentelor de calatorie, vouchere, asigurari medicale si a documentelor fiscale;
- postarea de oferte si promovarea acestora pe Internet;
- pastrarea contactului cu clientii si agentiile partenere;
-urmarirea platilor pachetelor achizitionate;
-vanzarea propriu-zisa de programe turistice;
-conceperea unor programe la cerere si pachete de servicii pentru simpozioane, conferinte, misiuni economice etc;
-conceperea de programe turistice pentru piata externa si interna;
-contractarea de spatii de cazare la hoteluri si statiuni din strainatate si de programe turistice (excursii, vacante);
-cunoasterea in detaliu a programelor turistice, servicii de cazare, de transport ce fac parte din oferta agentiei.

CERINTE

- studii superioare;
- cunostinte foarte bune de geografie;
- cunostinte operare PC, email, internet, soft rezervari online;
- experienta in agentie de turism si cunostinte generale de turism;
- engleza la nivel avansat, cunoasterea limbii italiene reprezinta un avantaj;
- entuziasm, rabdare si daruire pentru ceea ce inseamna munca unui agent de turism;
- fire deschisa, pozitiva, onestitate si bun simt;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare atat cu clientii, firmele partenere, cat si cu colegii;
- disponibilitatea pentru program flexibil (in perioadele de varf);
-nefumator.

BENEFICII OFERITE

-Salariu in functie de performantele obtinute in atingerea targeturilor;
-Comision din vanzari;
-Mediu de munca placut;
-Calatorii in tara si strainatate;

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare personal