Agent turism

IRECSON RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea, administrarea si intocmirea bazei de date necesara fundamentarii elaborarii programelor de lansare a ofertelor turistice, a strategiei de dezvoltare-diversificare a serviciilor si produselor turistice cu o eficienta sporita, oferita comercializarii, urmarind realizarea intocmai a acestora.
Pregatirea prezentarilor necesare pentru serviciile firmei - conform software agentie.
Pregatirea ofertelor si a pachetelor turistice la cererea clientilor - conform software agentie.
Particularizarea ofertei de servicii pentru fiecare potential beneficiar - conform software agentie.
Intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie (chitante, facturi fiscale, bilete de odihna si calatorie) - conform software agentie.
Intocmirea de situatii si rapoarte ¿ cu ajutorul software agentie.
Preluare apeluri telefonice, mailuri, comenzi telefonice, administrare rezervari on-line.
Stabilirea si mentinerea relatiilor cu clientii.
Colaborarea stransa cu celelalte departamente.
Participarea la organizarea unor actiuni promotionale: targuri, expozitii, campanii publicitare, etc.
Indeplinirea tuturor sarcinilor atribuite.

CERINTE

Experienta anterioara intr-o agentie de turism prezinta un avantaj.
Cunostinte minime de geografie
Rezistenta la actiuni repetitive.
Abilitati de comunicare si prezentare.
Cunostinte contabilitate primara.
Studii finalizate
Detinerea carnetului de conducere (constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

Lucrul intr-un mediu profesionist.
Posibilitate de a invata si perfectiona in domeniul turismului.
Posibilitatea de promovare

Since 1991, one of the most dynamic business consultancy centers. Recruiters, trainers, teachers and psychologists support you in finding best-tailored HR solutions.