Agent Turism

Human Touch Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Dezvoltarea business-ului de produse turistice pentru o agentie tour-operatoare romaneasca (pentru intern si extern).
• Identificarea de canale inovative de promovare si abordare client si generarea de noi oportunitati de vanzare;
• Identificarea oportunitatilor de pe piata in scopul atragerii de noi clienti;
• Prezentarea produselor turistice, intocmirea unei strategii de vanzari si punerea acesteia in aplicare;
• Analiza potentialilor clienti si contactarea acestora cu scopul initial de a prezenta serviciile oferite;
• Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice, prin identificarea nevoilor si obiectivelor acestora si personalizarea ofertelor, oferind solutia optima pentru fiecare client;
• Intretinerea contactului permanent cu clientii actuali, furnziorii si partenerii, oferind informatii relevante despre serviciile si produsele companiei si comunicand modificarile aparute;

CERINTE

• Absolvent facultati profil: Turism, Management, Marketing, Comunicare si Relatii Publice;
• Experienta in turism si promovare reprezinta un avantaj, insa nu o conditie obligatorie;
• Calitati de autodidact, siguranta de sine, incredere si tenacitate;
• Persoana proactiva si orientata spre rezultate;
• Abilitati de negociere si planificare;
• Orientat catre identificarea solutiilor ideale pentru client;
• Excelente abilitati de comunicare si de gestionare a relatiei cu clientul;;
• Cunostinte operare PC si internet si a suitei Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
• Cunoasterea uneia sau a doua limbi straine reprezinta avantaj;
• Disponibilitate pentru activitate de teren;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial alcatuit din salariu fix + bonusuri;
• Job dinamic cu posibilitati de dezvoltare;
• Posibilitatea de a-ti desfasura activitatea intr-un mediu de lucru placut si profesionist.

DESCRIEREA FIRMEI

Human Touch Consulting Group - HTCG