Agent turism

SC TRAVEL WITH US TOUR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experienta de minim 1 an in turism, buna cunoastere a sistemelor de rezervari, emitere bilete de avion, emitere polite asigurare, cunostinte de contabilitate primara.
Responsabilitati: informarea corecta si in timp util a clientilor despre serviciile oferite de agentie, in cazul cererilor primite atat telefonic, cat si pe e-mail, transmiterea completa a documentelor de calatorie, actualizarea permanenta a ofertelor publicate pe site-ul agentiei, urmarirea incasarilor pentru serviciile contractate.

CERINTE

Candidatul trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii: experienta de minim 1 an in turism, buna cunoastere a sistemelor de rezervari, emitere bilete de avion, emitere polite asigurare, promptitudine si rapiditate in solutionarea cererilor venite atat din partea clientilor directi, cat si a celor primite pe mail sau telefonic, seriozitate, atentie distributiva, punctualitate, capacitate de adaptare la situatiile aparute, gandire analitica.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism touroperatoare.