AGENT TICKETING

JOLLY TOURS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- rezervare si emitere bilete de avion in sistem AMADEUS/ WORLDSPAN .
- promovarea si vanzarea biletelor de avion
- pastrarea legaturii cu clientii prin email / telefon
- intocmirea documentelor fiscale si de calatorie

CERINTE

- studii superioare;
- curs emiteri Amadeus/Worldspan
- diploma IATA;
- cunostinte de limba engleza ;
- cunostinte de operare PC;
- capacitate de lucru in conditii de stres;
- persoana dinamica, atentie distributiva.

Agentia Jolly Tours a fost infiintata in anul 2002, ca o agentie tur-operatoare, cu licenta de Turism categoria A si este membra a Asociatiei Nationale a Agentiilor de Turism din Romania ( ANAT).
Jolly Tours este o agentie tanara, cu oameni dinamici, competenti, avand o experinta de 15 ani in turism.
Oferim servicii de calitate, preturi competitive, orientare spre client prin adaptarea pachetelor turistice conform cerintelor acestuia.
Strategia principala a agentiei Jolly Tours o reprezinta orientarea spre client cu scopul de a-i oferi in mod profesional :

CEL MAI COMPETITIV PRODUS
LA CEL MAI BUN PRET
IN CEL MAI SCURT TIMP

Produse si Servicii:

Ticketing: pentru clienti individuali si organizationali, la preturi competitive:
- vanzare bilete avion apartinand unor companii aeriene importante (Tarom, Turkish Airlines, Air France, Alitalia, KLM, Malev, Lufthansa)
- organizare zboruri charter catre destinatii diverse : Turcia, Egipt, Spania, Italia
- negocieri cu companii de brokeraj aerian.

Turism incoming: Pachete de servicii turistice speciale pentru turistii din Turcia, Orientul Mijlociu, Orientul Indepartat, Europa , constand in servicii de cazare in hoteluri precum si inchirierea de apartamente in regim hotelier, in Bucuresti si tara, la tarife competitive.

Turism outgoing: Pachete de servicii turistice speciale pentru destinatii ca: Turcia, Egipt, Tunisia, Grecia, tari din Europa de Vest, incluzand cazare la hoteluri de 2-5*, servicii de masa , transport aerian cursa charter si transferuri aeroport-hotel-aeroport.

Rent-a-car: pachete complexe de servicii rent-a-car in tara si strainatate ( 2 microbuze Mercedes Vito de 8, respectiv 5 locuri cu/fara sofer).

Alte servicii turistice:
Circuite in Bucuresti, zone montane, Delta Dunarii
Tururi de oras
Pachete facilitati schi
Organizari evenimente cu ocazii speciale (Craciun, Anul Nou, Paste)
Organizari conferinte, simpozioane, intalniri de grup
Servicii traduceri
Realizare pachete incentive adaptate specificului de corporatie.