Agent Ticketing

Talent Stream

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea ofertei si a pachetelor turistice la cererea clientilor(calcul tarife, oferte speciale )
- Preluare si efectuare rezervari, facturare, urmarire incasari / plati
- Emitere documente fiscale si documente de calatorie, urmarire desfasurare actiuni (frecventa comenzi)
- Actualizare site cu oferta interna, externa, oferte speciale
- Redirectionare apeluri telefonice in agentie
- Derularea de diverse alte activitati in vederea atingerii obiectivelor firmei

Responsabilitati si sarcini agent ticketing:
- Preluare si efectuare rezervari bilete avion
- Emitere documente fiscale si bilete avion
- Actualizare site cu tarife si oferte speciale

CERINTE

Cerinte agent turism:
- Studii superioare finalizate (studiile de specialitate constituie un avantaj)
- Cunostinte generale de turism si activitatea de agent de turism
- Experienta intr-un loc de munca similar constituie un avantaj
- Operare calculator, Word, Excel - rapiditate si acuratete
- Engleza - minim nivel mediu (alte limbi straine, inclusiv limba germana constituie un avantaj)
- Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii
- Disponibilitate pentru ore suplimentare (ocazional)
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung
- Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate
- Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt
- Capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si externe

Suplimentar cerinte agent ticketing:
- Cunostinte generale de ticketing Amadeus / Worldspan , diploma IATA constituie un avantaj
- Experienta minim 6 luni

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare