Agent Ticketing

EURODIN TRAVEL & EVENTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Rezervarea si emiterea de bilete de avion si intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie
- Pregatirea ofertei la cererea clientului, tarife, orar de zbor, calcul tarife, oferte speciale, etc.
- Preluarea si efectuarea rezervarilor, precum si urmarirea desfasurarii lor.
- Relatia si comunicarea cu companiile aeriene.
- Indeplineste sarcinile trasate de seful direct si respecta prevederile din Regulamentul de Ordine Interioara

CERINTE

Cerinte:
- Cunostinte foarte bune de ticketing in sistemul de rezervari Amadeus,
- Experienta de minim 2 ani in departamentul de ticketing al unei agentii acreditate IATA sau in departamentul de ticketing al unei companii aeriene,
- limba engleza la nivel avansat,
- abilitati de operare PC, in special Microsoft Office (Word si Outlook),
- Atitudine profesionala, fire sociabila, seriozitate, abilitati comunicative, orientare catre client, gandire pozitiva, amabilitate.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Telefon
- Laptop

Compania EURODIN TRAVEL & EVENTS este o agentie Touroperatoare, specializata pe segmentele corporate si business, cat si leisure excusiv destinatiile exotice.

Serviciile oferite de agentia noastra:
- rezervare/emitere bilete de avion - companii de linie si low-cost
- servicii hoteliere
- transferuri in regim normal sau transferuri private
- rent - a - car
- inchirieri Privat-Jet/ Yacht
- organizari conferinte/ seminarii/ congrese
- turism medical
- asigurari de calatorie
- servicii consultanta
- servicii asistenta turistica 24/24
- alte servicii speciale la cerere