Agent Telesales/Telemarketer

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Promovarea si vanzarea produselor farmaceutice prin telefon catre clientii alocati- farmacii;
Pastrarea si dezvoltarea relatiilor atat cu clientii existenti cat si cu cei potentiali;
Preluarea telefonica a comenzilor de la clientii companiei si prelucrarea acestora in calculator;
Onorarea comenzilor si comunicarea necesarului in timp util in vederea unei mai bune aprovizionari.
Verificarea permanenta a soldului clientilor si urmarirea efectuarii platilor de catre acestia;
Intocmirea si transmiterea de raportari si situatii specifice.

CERINTE

Cerinte:
Studii medii/superioare;
Experienta de minim 1 an in vanzarea prin telefon;
Excelente abilitati de comunicare;
Cunostinte operare PC;
Persoana responsabila , comunicativa, energica, cu potential de invatare a produselor farmaceutice.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
Pachet financiar motivant;
Comisioane corelate cu volumul vanzarilor.
Posibilitatea dezvoltarii profesionale in domeniul distributiei de produse farmaceutice;
Mediu de lucru profesionsit.
Detalii: www.qlt.ro
cariera@qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.