Agent telesales

THOMPSON MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Contacteaza telefonic potentialii clienti si stabileste intalniri in vederea colaborarii;
Se deplaseaza pe teren pentru semnarea contractelor;
Mentine o legatura stransa cu partenerii de afaceri ai companiei;
Clientii vizati sunt institutii publice si private;
Promovarea si vanzarea serviciilor;
Atingerea lunara a target-ului si depasirea lui;
Identificarea corecta a nevoii clientului si oferirea solutiei optime;

CERINTE

Candidatul ideal

Experienta de call center prezinta un avantaj;
Experienta in vanzari B2B, prezinta avantaj;
Crearea unui portofoliu de clienti si dezvoltarea relatiei de parteneriat cu clientii existenti;
Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
Prezenta agreabila;
Abilitati de negociere;
Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
Atitudine pozitiva si proactiva si un spirit de echipa foarte bine dezvoltat;
Disponibilitate pentru activitate de teren cel putin 50% din timpul de lucru;
Cunostinte de operare pe computer (ex: pachetul Microsoft Office, e-mail)

BENEFICII OFERITE

Salariu fix;
Bonus procentual din valoarea contractelor incheiate;
Suport tehnic si informatic pentru desfasurarea activitatii intr-un mod performant (Laptop, masina de serviciu, telefon mobil)
Training si formare continua in cadrul companiei.

S.C. Thompson Management asigura servicii de calitate fiecarui partener de afaceri, mentinand o atmosfera business, creativa, prietenoasa, de respect, care sa incurajeze comunicarea ideilor si munca in echipa.
Obiectivul nostru este sa asiguram cele mai bune standarde calitative in serviciile de consultanta si de management.
Suntem o echipa puternica si ambitioasa, in continua dezvoltare si avem nevoie de persoane inteligente si harnice care doresc sa-si dezvolte cariera intr-o echipa performanta.