Agent servicii clienti in Bucuresti

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanent Placement recruteaza Agent servicii clienti pentru unul din clientii sai, o companie multinationala de leasing operational.

Esti sociabil, pasionat de masini si in cautare de un job entry level?
Ai cunostinte de baza in ceea ce priveste intretinerea si utilizarea vehiculelor si stii sa gestionezi in mod profesionist relatia cu clientii?
Atunci esti candidatul potrivit pentru postul: Agent servicii clienti!

Descriere post :
Agentul servicii clienti va asigura si va gestiona relatia cu utilizatorii/clientii autovehiculelor in principal telefonic, dar si prin intermediul mijloacelor de comunicare scrisa, in scopul solutionarii in mod profesionist si eficient a solicitarilor pe care acestia le au referitor la masinile pe care le utilizeaza.

Responsabilităţi :
Sa receptioneze, sa analizeze si sa trateze solicitarile primite din partea utilizatorilor vehiculelor din flota, atat in interesul companiei, cat si al clientului.
Sa urmareasca toate cazurile gestionate, astfel incat sa minimalizeze costurile si perioadele de imobilizare a masinilor.
Sa comunice eficient si sa rezolve cu profesionalism solicitarile utilizatorilor / clientilor
Sa contribuie la imbunatatirea continua a imaginii companiei in fata clientilor si a partenerilor printr-o atitudine profesionista si o reactivitate exemplara.

CERINTE

Preferabil 1 an experienta anterioara in domeniul relatiei cu clientii/call-center
Studii medii/superioare
Limba engleza nivel avansat
Cunostinte de baza in ceea ce priveste intretinerea si utilizarea vehiculelor
Avantaj : experienta profesionala similara in cadrul unei activitati de leasing operational sau intr-o activitate asemanatoare
Cunostinte de Windows, MS Office, Outlook
Competente privind organizarea si planificarea activitatii
Aptitudini semnificative in privinta comunicarii (buna flexibilitate intelectuala, capacitate de elaborare )
Orientare spre obtinerea rezultatelor
Spirit de echipa

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro