Agent servicii clienti

BCR PENSII, Societate de Administrare a Fondurilor de Pensii Private SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura suportul logistic si operational privind activitatea de relatii clienti;
Gestioneaza activitatile operationale privind portofoliul de participanti ai fondului de pensii administrat privat cat si portofoliile de participanti ai fondurilor de pensii facultative aflate in administrarea societatii BCR Pensii

CERINTE

1. Studii:
-medii/superioare
2. Vechime in specialitate:
- minim: 1 an;
3. Alte conditii:
Competente:
Cunostinte tehnice si de afaceri:
- bune cunostinte si deprinderi de operare PC- Excel nivel avansat;
- cunostinte legislative privind reglementarea activitatii de administrare a fondurilor de pensii private;
- cunostinte aprofundate despre piata pensiilor obligatorii administrate privat;
Aptitudini :
- capacitate organizatorica;
- capacitate de relationare cu alte persoane;
- gandire logica:
- capacitate de analiza, evaluare, corelare si sinteza a informatiilor;
- abilitati de negociere;
- capacitate de comunicare;
- spirit de observatie;
- atentie distributiva;
- viteza de reactie;
Atitudini :
- simtul datoriei, al responsabilitatii;
- perseverenta;
- orientarea catre client;
- spirit de echipa
- spirit organizatoric, atentie la detalii;
- autocontrol in situatii de stres;
- punctualitate si rigurozitate in indeplinirea sarcinilor de serviciu.

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv;
Bonuri de masa.

BCR Pensii, Societate de Administrare a Fondurilor de Pensii Private S.A. a fost infiintata in luna iunie 2007, cu un capital social initial de 50.000.000 RON.

Pana in noiembrie 2009 compania s-a numit BCR Administrare Fond de Pensii S.A. urmand ca de la acesta data compania sa poarte actuala denumire. Tot in luna noiembrie 2009 capitalul social al companiei a fost majorat la 140.000.000 RON. Aceasta modificare de denumire a companiei cat si majorarea de capital au survenit ca urmare a initierii procesului de preluare a BCR Prudent de la BCR Asigurari de Viata implicit prin extinderea obiectului de activitate si în domeniul activitatii pensiilor private facultative (Pilon 3).

BCR detine 99,99 % din actiunile BCR Pensii, Societate de Administrare a Fondurilor de Pensii Private S.A. . Societatea are ca principale atuuri apartenenta la cel mai puternic grup financiar din Romania - BCR, cu o reputatie solida si cu o echipa de profesionisti de cea mai buna calitate, experienta deosebita in Europa Centrala a Grupului Erste atat in managementul fondurilor de pensii, cat si, fapt foarte important, in managementul activelor, forta de vanzare recunoscuta a Grupului BCR si baza larga de clienti, onestitatea si transparenta relatiei cu acestia.