Agent Rent a Car

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prezinta serviciile firmei si se asigura de intelegerea corecta a expunerii acestora;
• Identifica potentialii clienti si ii comunica superiorului ierarhic;
• Preia rezervarile si urmareste contractel;
• Deschide si inchide contracte inchiriere auto in aplicatia de lucru Car Pro;
• Raporteaza toate rezervarile pentru Sixt Germania in aplicatia pentru rezervari Cobra System, inclusiv modalitatea de plata;
• Introduce in aplicatia de lucru (Car Pro) si factureaza daunele pentru toate autoturismele rent a car pe baza devizelor estimative primite;
• Introduce in aplicatia de lucru Priority dosarele de dauna si ataseaza documentele aferente;
• Realizeaza rapoarte la terminarea turei si le trimite superiorului ierarhic;
• La solicitarea sefului direct, isi desfasoara activitatea la celelalte puncte de lucru;

CERINTE

• Obligatoriu experienta in domeniul vanzarilor de min. 2 ani
• Cunostinte generale de utilizare PC la nivel mediu
• Cunostinte de limba engleza nivel avansat
• Posesor permis de conducere, categoria B

Calitati personale:
• Orientare catre client
• Bun negociator
• Autonom
• Ascultare activa
• Bune abiliitati de comunicare
• Bun organizator
• Capacitate de lucru in echipa

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.