Senior Broker

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Cercetarea si identificarea de noi oportunitati pe piata imobiliara ( rezidential sector 1) ;
- Gestionarea si largirea portofoliului de clienti;
- Intermedierea tranzactiilor de inchiriere imobiliare;
- Prospectarea pietei imobiliare si selectarea proprietatilor conform cerintelor clientilor;
- Pregatirea, negocierea si medierea contractelor;
- Acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul de negociere si inchiriere in scopul crearii si mentinerii unor relatii profesioniste cu acestia.
- Inchirierea sau administrarea proprietatilor;
- Identificarea si selectarea cererilor si a ofertelor;
- Stabilirea contractelor cu solicitantii si cu ofertantii;
- Inregistrarea ofertei in baza de date a agentiei;
- Mentinerea permanenta a contractului cu ofertantul;
- Identificarea solicitantului;
- Vizionarea imobilelor;
- Negocieri privind tranzactia imobiliara.

CERINTE

Candidatul ideal:

Abilitati profesionale:

- Abilitati excelente de comunicare, negociere si putere de convingere;
- Experienta in domeniul imobiliar in companii de renume ( peste 5 ani );
- Foarte buna cunoastere a fondului imobiliar Sector 1 : apartamente, vile, complexe rezidentiale ( finalizate/in plan) etc.;
- Studii superioare;
- Minime cunostinte de legislatie in domeniu;
- Permis conducere categoria B;
- Cunostinte PC;
- Cunoasterea limbii engleze reprezinta avantaj.

Abilitati personale:

- Capacitate antreprenoriala, centrat pe rezultat, cu atitudine proactiva, entuziast si cu initiativa;
- Capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
- Onest, perseverent.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie de Real Estate specializata in tranzactii si servicii de consultanta imobiliara care implica proprietati de mare valoare din Bucuresti si din tara.

B.C.L. GROUP este o firma de servicii resurse umane cu rezultate foarte bune in diverse proiecte pentru numerosi clienti semnificativi in peisajul economic romanesc.