Agent de vanzari - Telesales

W Electronics SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Telesales in vederea identificarii de noi clienti;
- Raspunde cererilor de oferta primite pe diferite canale;
- Furnizarea informatiilor despre produsele disponibile, stocuri;
- Indentifica nevoile clientilor si elaboreaza oferte comerciale personalizate;
- Convinge clientii sa achizitioneze o gama mai larga de produse oferite de catre magazin;
- Preia comenzile facute prin intermediul magazinului online (www.easy-shopping.ro) / fax / mail / telefonic;
- Urmareste comenzile si procesarea acestora in vederea finalizarii;
- Raspunde de indeplinirea in bune conditii si la termen a comenzilor preluate;
- Dezvolta relatii profesionale si de durata cu prospectii;
- Prospecteaza piata in vederea construirii unei baze de date de potentiali clienti;
- Califica potentialii clienti proveniti din alte surse, conform unor criterii predefinite;
- Promoveaza compania si serviciile oferite, respectand imaginea si politica companiei in relatia cu clientii;
- Responsabil de acuratetea datelor introduse in aplicatia CRM;
- Propune noi modalitati de crestere a vanzarilor;
- Monitorizeaza licitatiile publice;
- Monitorizarea concurentei;
- Elaboreaza materiale specifice pentru licitatii/cereri de oferta;

CERINTE

Cerinte:
- Experienta in vanzari;
- Cunostinte in domeniile: IT Hardware, multimedia (foto, video digital), electronice si electrocasnice, constituie un avantaj;
- Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
- Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Abilitati de planificare, organizare si follow-up;
- Orientarea catre rezultat;
- Flexibilitate si initiativa;
- Seriozitate si dorinta de afirmare
- Persoana dinamica si optimista
- Gandire logica si capacitatea de a lucra autonom;
- Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj (call center, vanzare directa, asistenta la vanzare);

Candidatul ideal este o persoana:
- entuziasta, determinata, empatica, cu atitudine pozitiva si initiativa;
- cu foarte bune abilitati de comunicare
- cu gandire logica, structurata,
- care sa asimileze cu usurinta noutati din domeniu;
- orientata spre construirea unei cariere in domeniul Client-Service;

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:
- Pachet salarial atractiv, o parte fixă + comision in concordanta cu performantele obtinute si realizarea obiectivelor de vanzari;
- Un mediu de lucru în care te poți dezvolta personal și profesional.
- Sanse reale de promovare

W Electronics SRL este o companie cu capital integral romanesc, importator si distribuitor de cartuse de imprimanta.

Printre produsele comercializate enumeram mai jos cateva categorii :
- Consumabile compatibile/remanufacturate pentru echipamente laser/cerneala;
- Cartuse si consumabile originale pentru echipamente de printare.
- Toner refill si vrac pentru imprimante;
- Cerneala refill, vrac si refill kit-uri ;
- Cipuri , cilindrii fotosensibili, lamele, solutii de curatare si intretinere pentru reciclare;