Agent de vanzari pentru aplicatii software

Gesy Apps SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Interesul nostru este acela de gasi in permanenta clienti noi. Candidatul ideal va trebui sa contacteze clientii sau pontentiali clienti ( direct, prin e-mail sau telefon), va realiza prezentari si oferte catre acestia cu sprijinul departamentului tehnic.
Candidatul ideal trebuie sa fie dispus sa invete in detaliu calitatile aplicatiilor si produselor oferite de compania noastra.
Responsabilitati:
• Identificarea si contactarea telefonica a potentialilor clienti si prezentarea catre acestia a produselor si serviciilor companiei.
• Transmiterea de prezentari, e-mailuri periodice de informare si promovare catre posibilii clienti.
• Prospectarea continua a pietei in cadrul segmentului repartizat si stabilirea de intalniri pentru prezentarea serviciilor si produselor oferite de companie.
• Indeplinirea target-urilor trasate de companie
• Intelegerea si analizarea permanenta a tendintelor pietei in care compania isi desfasoara activitatea
• Analizarea preturilor si concurentei precum si propunerea si implementarea activitatilor promotionale specifice.
• Urmarirea conturilor deja existente si prezentarea catre acestea de noi servicii in vederea dezvoltarii relatiei contractuale.
• Vizitarea clientilor cu o frecventa corespunzatoare.
• Asigurarea unui raspuns prompt la solicitarile clientilor.
• Intocmirea de oferte comerciale si tehnice ( in colaborare cu departamentul tehnic) si urmarirea evolutiei acestora.
• Participarea la sedinte periodice de vanzari, cursuri interne sau externe.
• Urmarirea intregului proces de vanzare pana la incasarea la termen a facturilor.
• Negocierea contratelor,a termenelor de plata si a discount-urilor conform politicii companiei
• Efectuarea si livrarea rapoartelor de activitate si a rapoartelor periodice catre superiorul direct.

CERINTE

• experienta in vanzari (vanzare B2B - constituie un avantaj, precum si vanzarea de produse software si servicii IT)
• studii superioare în domeniul tehnic reprezinta un avantaj
• seriozitate, spirit proactiv, atitudine pozitiva, capacitate de coordonare
• orientare către client si catre rezultate
• abilitati bune de comunicare și negociere
• dorința de a invata metode noi de lucru, produse si servicii
• cunoștinte bune de operare PC (Excel, Word, Outlook);
• cunoscator de limba engleza (nivel avansat

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv ( comision din vanzari, bonusuri trimestriale in functie de performante)
• Telefon, laptop
• Mediu de lucru placut
• Training-uri de specialitate

Gesy Apps se concentreaza pe livrarea de servicii profesionale pentru aplicatii software.
Echipa are o experienta de peste zece ani in implementarea a numeroase proiecte software pentru Telecom, Utilitati, Farma, etc.
Ce oferim:
- Servicii de consultanta
- Servicii de analiza si design
- Servicii de mentenanta si suport
- Aplicatii dezvoltate la cerere (custom)
- Instalare, configurare, personalizare Microsoft Dynamics CRM, inclusiv pentru Cloud
- Servicii de integrare a aplicatiilor software
- Consolidare date si raportare unificata (BI)

Detalii: www.gesyapps.ro