Agent de vanzari cu specializare in turism

Destinia Place srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul principal al acestui post este vanzarea produselor agentiei de turism catre clienti persoane fizice si companii
Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si atragerea de clienti noi
Ofertarea clientilor (corporate sau persoane fizice) cu cele mai bune optiuni de calatorie
Implicarea in orice activitate necesara pentru bunul mers al agentiei/grupului

CERINTE

Cerinte
Candidatul ideal trebuie sa posede:
- studii de specialitate (ex. Facultate profil economic + cursuri de specializare in turism)
- experienta de min. 5 ani in vanzari
- obligatoriu cunostinte de limbi straine engleza scris / vorbit - fluent (germana, franceza, greaca, turca constituie un avantaj)
- cunostinte PC nivel avansat in programele specifice turismului
- pasiune pentru domeniul turistic
- utilizare sisteme de rezervari
- promovare si vanzare pachete turistice
- prospectarea pietei
- contactarea clientilor potentiali
- seriozitate, responsabilitate, dedicatie, initiativa, abilitatea de a administra si dezvolta reteaua de clienti existenta

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii): Salariu fix negociabil in functie de experienta si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale companiei.
Facilitati acordate angajatilor in cadrul agentiei
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Agentie de turism cu o prezenta de 10 ani pe piata romaneasca specializata in turism de lux si luna de miere.