agent de vanzari

erroso bio international

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Vanzarea si marketing direct al produselor importate de Erro catre clientii finali, persoane fizice magazine,super market,alte firme cu specialitat in vanzare.. Facilitarea relatiilor cu acesti clienti si cresterea segmentului de piata.

• Utilizare si raportare saptamanala a activitatii .
• Identificarea de noi oportunitati si follow-up constant pe clienti;

• Indeplinirea planului de vanzari individual
• Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor firmei in conformitate cu standardele si politicile comperciale ale companiei;
• Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar precum si monitorizarea cheltuielilor de deplasare vis-à-vis de randamentul obtinut;
• Creerea permanenta a listei de prospectare proprii si gestionarea acesteia;
• Responsabilitatea de a urma politica financiara a firmei in privinta termenelor de plata;

CERINTE

• Minim 1 an experienta in vanzari;
• Candidatul trebuie sa se deplaseze pe teren .

• Atentie la detalii, tact, spirit organizatoric;
• Proactivitate, atitutine pozitiva;

• Implicarea activa in promovarea produselor;
• Orientarea permanenta catre clienti si urmarirea fidelizarii acestora;
• Orientare spre rezultate si performanta;
• Comunicare scrisa si verbala exceptionala in limba romana deasemenea limba engleza este un mare avantaj;
• Abilitatea de a prioritiza taskurile, de a-si organiza in mod eficient volumul de lucru si de a seta propriile teluri;

• Puternic motivat cu abilitati de comunicare fluenta, capabil sa lucreze independent si sa respecte termenele si conditiile de lucru, initiativa, capabil sa inteleaga nevoile clientilor;

• Abilitati deosebite de management a timpului propriu si de a obtine randament maxim in acel timp;
• Abilitatea de a isi evalua singur performanta;
• Capacitatea de a-si face singur programul de munca, traseul de lucru, stabiliri intalniri si programari cu clientii;• Permis de conducere categoria B necesar;
• Cunostintele Microsoft Office – Word, Excel, Power Point reprezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

• Training / instructaj pentru produsele Erroso, strategie de vanzari si dezvoltare;
• Comision din vanzari;
• Posibilitatea de promovare permanenta in functie de rezultate;