Agent de vanzari

DPH

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste si dezvolta relatii profesionale cu personalul didactic din scoli si gradinite in vederea initierii unei relatii de colaborare pentru vanzarea revistelor si cartilor de profil;
-Realizarea obiectivelor de vanzari stabilite- dezvoltarea, mentinerea si cresterea portofoliului de clienti pe zona alocata
- Urmarirea comenzilor facute de catre profesori/educatori si incasarea sumelor aferente la termenele stabilite;
- Intocmirea situatiilor de vanzari;
- Desfasoara activitati de cercetare si prospectare a pietei.

CERINTE

-Experienta in vanzari minim 3 ani (vanzari in sistem distributie, reviste educationale si carte scolara in unitatile de invatamant reprezinta un avantaj)
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de organizare a activitatii individuale;
- Atitudine proactiva;
- Orientare spre client si dezvoltarea relatiilor;
- Orientare catre rezultate si performanta;
- Amabilitate si perseverenta;
- Cunostinte operare PC
-Disponibilitatea de deplasare;
- Permis de conducere, categoria B.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (salariu fix+bonus de performanta);
-autoturism in timpul programului de lucru;
- telefon mobil;
- program full time.