Agent de vânzări

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - SIEMENS SYSTEM PARTNER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- contactarea potenţialilor clienţi şi reprezentarea societãţii în faţa acestora;
- îndeplinirea planului de vânzãri;
- semnarea şi negocierea contractelor;
- urmãrirea contractelor în derulare (respectarea termenelor şi buna îndeplinire a condiţiilor contractuale);
- prospectarea pieţei;
- promovarea şi prezentarea produselor societãţii.

CERINTE

-absolvent cu studii superioare (Politehnica - Telecomunicaţii, ASE- cu studii medii de Tc - reprezintã
un avantaj);
-experienţã în vânzãri minim 3 ani;
-contactarea clienţilor existenţi şi recrutarea de noi clienţi, telefonic sau prin deplasare la sediul lor;
-elaborarea şi întocmirea ofertelor tehnico-economice conform politicii firmei şi a listelor de preţuri;
-aducerea de noi contracte;
-asigurarea participãrii la licitaţii;
-implementarea strategiei de vânzãri pentru realizarea planului de vânzãri;
-prospectarea pieţei de desfacere;
-urmãrirea derulãrii ofertelor şi a contractelor;
-asistenţa tehnicã a clienţilor.

DESCRIEREA FIRMEI

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Solutii in comunicatii

Companie de consultanta si servicii in domeniul telecomunicatiilor, activa pe piata de centrale telefonice in Romania din anul 1991, partener autorizat SIEMENS, isi desfasoara activitatea in domeniile: distributie, vanzari, instalari si consultanta.

Distribuim, comercializam si instalam centrale telefonice ALCATEL, SIEMENS, oferim service, gama profesionala de telefoane analogice si digitale, terminale ISDN, servere / soft de comunicatii si gateway EICON, proiecte la cheie, garantie si asistenta,proiectare si executie cablari structurate UTP, consultanta gratuita,sisteme de transmisiuni PCM si HDSL, casti operatoare profesionale.