Agent de turism - Intership

Avangarde Business Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigură toate informaţiile solicitate de turişti;
- realizeaza oferte pentru pachete individuale sau de grup;
- asigură publicitatea şi reclama produsului turistic în punctul de desfăşurare aactivităţii, expune şi difuzează materiale;
- sondează preferinţele turiştilor şi face propuneri pentru îmbunătăţirea şi diversificarea programelor turistice;
- rezolvă operativ solicitările turiştilor;
- oferă şi valorifică programele turistice conform reglementărilor şi instrucţiunilor primite;
- întocmeşte programe turistice precum şi analize de preţ conform solicitărilor turiştilor;- întocmeşte formalităţile pentru organizarea şi asigurarea serviciilor turistice(comandă, telex, fax);
- răspunde de respectarea instrucţiunilor şi legalităţii în întocmirea documentelor (comenzi, document, anexe, executări operative pe computer, etc.);
- ridică şi gestionează avansuri pentru asigurarea serviciilor turistice efectuate la prestatori;
- încasează contravaloarea acţiunilor sau serviciilor turistice valorificate;
- răspunde de depunerea zilnică a sumelor încasate din serviciile turistice prestate, decorecta întocmire a tuturor documentelor precum şi de colectarea şi predarea lor la termenelestabilite;
- primeşte de la compartimentele de resort notele de serviciu pentru turiştii individualice urmează a sosi cu vouchere;
- execută orice alte sarcini primite de la şefii ierarhici conform pregătirii sale.

CERINTE

- studii de calificare în domeniu (in curs)
- cunoasterea pietei de produse turistice si a particularitatilor ei;
- cunoasterea avansata a unei limbi straine;
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- abilitati organizatorice, dinamism, seriozitate, initiativa;

BENEFICII OFERITE

Durata internship-ului este de 3 luni. Programul de internship nu este remunerat. In functie de performanta la finalizarea programului se ofera posibilitatea angajarii in firma pe pozitia mentionata.
Se ofera posibilitatea calificarii / perfectionarii in domeniu prin participarea gratuita la cursuri de specializare in domenii conexe.

Avangarde Business Group ofera solutii complexe in domenii de activitate precum turism, formare profesionala si organizare de evenimente.