Agent de turism – Departament Pachete Turistice

SC Bavaria Concept Tour Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice
• Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice;
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii;
• Rezervarea serviciilor turistice si biletelor de avion solicitate;
• Urmarirea derularii actiunii turistice;
• Intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie;

CERINTE

Cerinta obligatorie: absolvent studii superioare
• Cerinta obligatorie: Minim 1 an experienta pe pozitia de agent turism;
• Cunostinte operare PC si internet si a suitei Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
• Cunostinte operare sisteme de rezervari ;
• Cunostinte de baza in domeniul comportamentului consumatorului din turism;
• Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala - Engleza;
• Abilitati de vanzari si negociere;
- Pasiune pentru calatorii si dorinta pentru o cariera in domeniul turismului.
- Disponibil pentru calatorii in tara si in strainatate pentru Teambuilding-uri si cunoasterea destinatiilor.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica;
• Conditii moderne de munca;
• Traininguri specifice;
• Teambuilding-uri periodice si activitati periodice realizate impreuna cu echipa;
• Posibilitati de promovare in cadrul companiei.
- Participare info-tripuri.