Agent de turism

HASHAS Travel

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

• Promovarea si prezentarea pachetelor turistice;
• Pregatirea ofertelor si a pachetelor turistice la cererea clientilor (calcul tarife, oferte speciale);
• Stabilirea de contacte cu diferite companii partenere, furnizori;
• Preluarea si efectuarea de rezervari in cadrul unor sisteme de rezervari;
• Intocmirea actelor necesare procesului de vanzare a serviciilor turistice;
• Facturarea si urmarirea incasarilor / platilor;
• Traducerea in limba romana a facilitatilor hotelurilor, calcularea preturilor si introducerea lor pe site-ul agentiei.
• Atingerea targetului lunar de vanzari;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

• Experienta ca agent de turism constituie un avantaj
• Abilitati de negociere, Diplomatie,
• Satisfacerea cerintelor clientului cu profesionalism,
• Seriozitate, Spirit de echipa, Dinamism, Atentie la detalii;Proactiv
• Bun cunoscator Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Power Point, navigare Internet)
• Limbi straine: ENGLEZA – nivel avansat;
• Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt;
• Disponibilitate pentru ore suplimentare (ocazional)

• Capacitate de invatare si asimilare

• Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate;
• Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale

BENEFICII OFERITE

- comision din vanzari;
- participare la diverse infotrip-uri;

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de Turism