Agent de ticketing

Faros Mayak

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati si sarcini:
-Cunostinte de ticketing in programul de rezervari Amadeus
-Experienta minim 2 ani

- Pregatirea ofertei si a pachetelor turistice la cererea clientilor(calcul tarife, oferte speciale )
- Preluare si efectuare rezervari, facturare, urmarire incasari / plati
- Emitere documente fiscale si documente de calatorie, urmarire desfasurare actiuni (frecventa comenzi)
- Actualizare site cu oferta interna, externa, oferte speciale
- Redirectionare apeluri telefonice in agentie
- Derularea de diverse alte activitati in vederea atingerii obiectivelor firmei

CERINTE

Studii superioare finalizate (studiile de specialitate constituie un avantaj)
- Cunostinte generale de turism si activitatea de agent de turism
- Experienta intr-un loc de munca similar constituie un avantaj
- Operare calculator, Word, Excel - rapiditate si acuratete
- Engleza - minim nivel mediu (alte limbi straine, inclusiv limba germana constituie un avantaj)
- Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii
- Disponibilitate pentru ore suplimentare (ocazional)
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung
- Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate
- Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt
- Capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si externe

BENEFICII OFERITE

Se va discuta la interviul final.

Agentie de turism specializata pe turismul extern, bilete de avion, asigurari si organizare de evenimente.Membra ANAT si IATA.