AGENT DE PAZA

DRAGO VERA IMOBILIARA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura paza, la postul sau, in scopul protejarii bunurilor ce apartin firmei, verifica personal (numarare, vizionare, etc.) bunurile, produsele, mijloacele fixe pe care le are in paza, semnand dupa verificare procesul verbal de predare primire aferenta;
• Raporteaza ierarhic orice neconformitate constata in activitatea pe care o desfasoara;
• Informeaza prompt sefii ierarhici si organele de politie asupra oricaror evenimente ce tin de competenta acestora( sustragere, furt, distrugere, vatamare corporala, etc. si ia masuri de conservare a probelor;
• Colaboreaza cu organele de politie si are obligatia furnizarii informatiilor solicitate de acestea in sprijinul anchetei;
• Raspunde de toate bunurile aflate in paza in timpul desfasurarii serviciului;
• Legitimeaza toate persoanele nesalariate ale societatii, care intra in incinta obiectivului, indrumandu-le catre persoanele cautate;
• Nu permite intrarea in obiectiv a persoanelor aflate in stare de ebrietate sau sub influenta bauturilor alcoolice;
• Consemneaza in caietul de vizitatori cu nume, prenume, act de identitate, domiciliul, data intrarii si iesirii a persoanelor care intra in obiectiv;
• In conditii de iarna, va indeparta zapada, mai intai din zona de acces si apoi terasa;
• In cazul unor evenimente va anunta Salvarea, Pompierii sau cea mai apropiata sectie de Politie in functie de situatie.

CERINTE

• Minim 1 an experienta ca Agent de paza si cazier curat;
• Certificat de absolvire a cursului de calificare – Agent de paza, control acces, ordine si interventie;
• Abilitati de comunicare si relationare cu oamenii.

DESCRIEREA FIRMEI

Imobiliare