Agent de Marketing

BORG DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza planuri de testare, promovare sidezvoltare pentru proiectele noi;
Participa la elaborarea, implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor de marketing;
Crearea, dezvoltarea si verificarea implementarii campaniilor de marketing & comunicare;
Elaboreaza si implementeaza planul de comunicare externa, direct sau prin intermediul mass- mediei (stiri, comunicate, interviuri);
Defineste, planifica si monitorizeaza bugetul anual de marketing, precum si alocarea bugetului necesar implementarii fiecarei actiuni specifice de marketing;
Participa activa la elaborarea si implementarea politicilor de vanzare (stabilirea promotiilor si discount-urilor);
Negociaza cu furnizorii strategici strategii comune de promovare produse si imagine, conform bugete marketing alocate;
Creste notorietatea in anumite zone de interes;
Elaborarea, coordonarea, supervizarea si controlul activitatilor derulate cu agentiile de publicitate (strategia de promovare +creatie +media);
Initiaza si coordoneaza analiza periodica mediului de piata si a concurentei (cote de piata, evolutie/dinamica a pietei, principalii competitori);
Proiecteaza noi strategii si programe de atragere a unor noi segmente de piata;
Promoveaza si testeaza vanzarea unor produse noi, organizeaza campanii de promovare in toate centrele comerciale;
Motiveaza si inspira echipa in vederea atingerii obiectivelor propuse; evalueaza performantele acesteia, atat individual cat si colectiv si propune un plan de dezvoltare a membrilor echipei.

CERINTE

Cunostinte si experienta in domeniul marketing si gandire strategica, merchandising, relatii cu clientii, cunostinte din domeniul comportamentului consumatorului;
Excelente abilitati de negociere si persuasiune;
Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Experienta in dezvoltarea si lansarea de promotii de produse si programe de marketing, cu impact asupra cresterii vanzarilor si a cotei de piata;
Bune cunostinte media;
Un bun nivel al cunostintelor de limba engleza;

BENEFICII OFERITE

-tichete de masa;
-telefon mobil de serviciu;
-decontare transport;
-teambuilding-uri periodice cu angajatii firmei.

Borg Design este o companie cu capital privat ale carei principale activitati sunt dezvoltarea si distributia de software precum si consultanta in tehnologia informatiei.

Software-ul dezvoltat de Borg Design are la baza solicitarile, indicatiile si sugestiile clientilor, si are ca utilitate posibilitatea rapida si automatizata de a accesa si prelucra informatii publice de interes general.

Obiectivul Borg Design este de a colectiona aceste informatii si a vi le pune la dispozitie intr-o forma prelucrata, alaturi de unele unelte software care au ca scop economisirea timpului dumneavoastra de informare si in special a costurilor.