Agent de asigurare - Vanzari directe

MIMO EXPERT - AGENT DE ASIGURARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esenta acestei activitati consta in consilierea clientilor in vederea protejarii financiare impotriva riscurilor la care sunt expuse bunurile/afacerile acestora, sanatatea sau viata lor si/sau a familiei lor si/sau a angajatilor acestora.
Un proces simplu in doar 3 etape:
* Stabilirea, impreuna cu potentilii clienti, a tuturor elementelor de risc ce privesc o persoana/familie/afacere.
* Ofertarea, prezentarea si explicarea avantajelor si beneficiilor oferite prin asigurare si finalizarea vanzarii.

CERINTE

* Excelente abilitati de comunicare si negociere;
* Abilitate de planificare si organizare eficienta a timpului;
* Capacitate de relationare cu diverse tipologii de oameni;
* Orientare catre obtirerea de rezultate;
* Dorinta de invatare;
* Spirit antreprenorial;
* Sa ii placa sa promoveze si sa vanda produse si servicii;
* Dorinta de castig, concretizata in obiective financiare proprii.