Agent / consultant turism

Eurotravel

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea de pachete turistice pe destinatii externe( rezervari pachete turistice, cazari, transferuri, asigurari medicale, rent a car sau alte servicii turistice);

- Identificarea nevoilor clientilor, pe baza carora propune si recomanda cele mai potrivite oferte

- Pregatirea ofertei la cererea clientului, propuneri hoteluri, tarife, orare de zbor, calcul tarife, propuneri oferte alternative

- Procesarea rezervarilor si intocmirea documentelor fiscale in sistemul propriu de back-office

- Relatia si comunicarea cu furnizorii de servicii turistice (hoteluri, agentii partenere, sisteme de rezervari etc)

CERINTE

Ai initiativa, gandesti pozitiv si esti orientat catre rezultate? Avem un loc liber in echipa noastra! Avem nevoie de un consultant de turism extern. Mai exact te vei ocupa atat de vanzarea de chartere, circuite, cat si de crearea de pachete personalizate in functie de specificul fiecarei cereri

Am vrea sa ai o experienta semnificativa in turism, o atitudine profesionala, abilitati comunicative, sa fii o fire sociabila, sa dai dovada de seriozitate, amabilitate si sa zambesti tot timpul :)

Trebuie sa ai de asemenea cunostinte generale de geografie, turism, destinatii (in special exotice) si produse turistice, sa cunosti limba engleza la nivel conversational si sa ai capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru extrem de placut si de stimulant

- posibilitate de avansare si de crestere salariala in functie de competente si rezultate

Agentie de turism fondata in anul 1994, membra ANAT si IATA avand ca principala activitate turismul de afaceri.