Agent Comercial- instalatii electrice,aparateje si automatizari

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o importanta societate pe actiuni, cu capital integral romanesc, fondata in anul 1997 si are ca domeniu de activitate importul si distributia de materiale si echipamente electrice. Acordand o atentie deosebita calitatii produselor oferite, clientul nostru a devenit un nume binecunoscut pe piata romaneasca.

RESPONSABILITATI:
- Contactarea clientilor potentiali - in Bucuresti si provincie,
- Intocmirea ofertelor, sustinere si urmarire ofertare, negocierea ofertelor in limitele stabilite prin proceduri;
- Completarea bazei de date a clientilor firmei conform diverselor surse personale,contacte noi, deplasari,
- Urmarirea derularii contractelor incheiate cu clientii proprii: incheierea de contracte de Vanzare-Cumparare, urmarirea respectarii termenelor de livrare, a termenelor de plata, rezolvarea amiabila a litigiilor;
- rapoarte de activitate saptamanale/zilnice,
- Participarea zilnica/saptamanala la sendinta de analiza a rezultatelor,activitatilor din ziua/ saptamana curenta;
- Realizarea unui target semestrial de vanzari,
- Isi insuseste si respecta procedurile organizatei privind Managementul Calitatii;
- Participarea, acolo unde se solicita, la activitatile de:promovare organizate de firma (targuri si expozitii, seminarii etc).

CERINTE

Cerinte:

- de preferat studii superioare in domeniul tehnic,
- cunostinte in domeniul materialelor electrice, sau intr-un domeniu conex,
- obligatoriu permis de conducere categoria B,
- experienta in vanzari minim 2 ani, de preferat in domeniul tehnic,
- persoana matura, flexibila, capabila sa se adapteze usor cerintelor si exigentelor postului,
-persoana organizata, meticuloasa,
- persoana capabila sa comunice usor diverse informatii,
- bun negociator.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant (parte fixa+ comision+ prime in functie de performante),
- posibilitatea de-a lucra intr-o companie solid organizata,
- posibilitatea de-a face parte dintr-o echipa de profesionisti,
- posibilitatea de-a participa la targuri si traininguri in afara tarii.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.