Agent Comercial - Gestionar

BENNETT AUTO

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa;
-Opereaza in stoc miscarile de marfa;
-Pastreaza documentele justificative legate de stocuri;
-Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa;
-Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei;
-Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic;
-Ofera informatii despre stocuri;
-Respecta legislatia de gestiune a stocurilor;
-Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare;
-Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii;
-Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei;
-Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie;
-Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi;
-Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege;
-Listeaza documentele fiscale ce insotesc marfa si le transmite clientului;
-Preda marfa catre client conform documentelor emise;
-Expediaza marfa catre clienti;
-Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii;
-Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa.

CERINTE

- cunostinte PC

BENEFICII OFERITE

Salariu 1200 lei - 1400 lei
Program 8 ore

S. C. BENNETT-AUTO S.R.L. a fost infiintata in 1995, devenind unul din principalii importatori, distribuitori si comercianti de piese auto din Romania.