Agent comercial

GAL INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea targetului de vanzare alocat
Marirea numarului de clienti noi
Activitati:
Vizite la clienti si prezentare de produse
Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Isi planifica activitatea de vanzare
Participa la sedintele de vanzare zilnice
Face rapoarte de activitate - zilnic
Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
Invata produsele si caracteristicile lor

CERINTE

Experienta minim 1 an in post similar
Carnet de conducere (B)
Aspect profesional - business
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
Abilitati de analiza si planificare. Inteligent
Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele.
Om de echipa
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent. Creativ, cu initiative
Dinamic, energic, Disponibilitate pt.program prelungit
Optimist, psihic excellent, stare de sanatate impecabila
Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare obligatoriu.

BENEFICII OFERITE

masina de serviciu, bonusuri in functie de realizari si performanta, bonuri ce masa