AGENT ASISTENTA CLIENTI - Jr.

Alpha Bank Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Comunicarea cu clientii (persoane fizice, companii) telefonic, prin email sau prin intermediul mesajelor primite pe site-ul bancii / platforma de online banking;
• Face demersurile necesare pentru rezolvarea solicitarilor clientilor si comunica solutiile catre acestia;
• Se informeaza activ despre caracteristicile produselor si serviciilor oferite de banca;
• Desfasoara activitati de telemarketing.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare sau student;
• Bune abilitati de comunicare si relationare;
• Atitudine pozitiva si orientare catre clienti;
• Limba engleza;
• Cunostinte solide ale mediului Online (Internet) si ale suitei MS Office (Word, Excel, Powerpoint si Access);
• Experienta in activitati de interactiune cu clientii (constituie un avantaj);
• Spirit organizatoric, capacitatea de valorificare a experientelor dobandite;
• Bune abilitati de lucru in echipa.

DESCRIEREA FIRMEI

Institutie financiar bancara