Agent asigurari de viata

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie cu peste 140 de ani de experienta, lider inovator si recunoscut pentru planurile de protectie si pensie, precum si pentru solutiile de economisire oferite in lumea intreaga. Ne-am stabilit o prezenta puternica in peste 60 de tari prin crestere organica, achizitii, actionariat mixt si prin alte parteneriate. Ne consolidam renumele la nivel global prin extinderea produselor de baza si a competentelor in piete din intreaga lume – ceea ce constituie un stimul important al cresterii la nivel de companie.
In toata lumea, lucram impreuna cu familii, companii si guverne pentru a le oferi solutii care sa le asigure garantii financiare. Numele nostru este recunoscut si investit cu increderea a 90 de milioane de clienti pe tot globul si a peste 90 de companii din primele 100 incluse in TOP FORTUNE 500® din Statele Unite.
Cu o prezenta de peste 10 ani in Romania, ocupa o pozitie strategica in piata asigurarilor de viata si de pensii administrate privat, oferind produse diversificate, special construite pentru a raspunde nevoilor variate ale clientilor nostri.

Descriere / responsabilitati:

- Consilierea si informarea clientilor despre serviciile companiei;
- Dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti;
- Intocmirea rapoartelor de activitate.

CERINTE

- Abilitati de comunicare;
- Seriozitate si responsabilitate;
- Perseverenta in atingerea obiectivelor;
- Spirit antreprenorial, atitudine pozitiva, entuziasm si motivatie;
- Studii superioare absolvite.

BENEFICII OFERITE

Sistem motivant de remunerare;
Bonusuri semnificative in functie de rezultate
Training si pregatire profesionala specifica la cele mai inalte standarde pe toata durata contractului
Posibilitatea unei cariere pe termen lung in domeniul serviciilor financiare