agent asigurari- broker

NC SERVICES BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iniţiază dezvoltarea relaţiilor de colaborare cu unităţi economice sau de altă structură funcţională pentru găsirea şi promovarea de noi oportunităţi de colaborare;
Studiaza atent piata asigurarilor si concurenta stabilind strategii eficiente de atragere si dezvoltare a portofoliului de clienti;
Derulează activităţi specifice de ofertare şi vânzare în nume propriu; Astfel, contactează potenţiali clienţi- persoane fizice si juridice;
Dezvolta canale de business pe segmentul de retail/ corporate;
Redactează ofertele pentru clienţi, asigurând adaptarea acestora la nevoile clientului şi le prezintă directorului de departament pentru avizare;
Întocmeşte contracte de asigurare şi poliţe de asigurare;
Realizeaza targetul de vanzari asumat;
Gestioneaza portofoliul propriu de clienti:
Realizeaza o servisare profesionista post vanzare.

CERINTE

Experienţa relevantă
Minim 6 luni în vânzări, parţial în domeniul asigurărilor;
Experienţa pe o poziţie similară reprezintă un avantaj;
Cunoasterea produselor de asigurare destinate segmentului corporate; cunostiinte aprofundate privind managementul riscului;
Portofoliu de clienti retail sau corporate si/sau gestionarea anterioara a unor astfel de clienti constituie avantaj.

Cunoştinţe şi abilităţi
Foarte bune cunoştinţe şi abilităţi în vânzări, customer care şi asigurări ;excelente abilităţi de comunicare;
Foarte bune abilităţi de inter-relaţionare cu o diversitate mare de persoane;
Foarte bune abilităţi de persuasiune şi negociere ;
Bune abilităţi de organizare a activităţii, timpului şi documentelor;
Rigoare;
Tinuta business/ prezenta agreabila
Cunoştinţe de operare pe calculator (MsOffice, corespondenţă, aplicaţii specifice)

BENEFICII OFERITE

Pachet compensatoriu atractiv;
Comisioane din vanzari;
Traininguri de specialitate;
Desfasurarea activitatii intr-un mediu profesionist;
Suport logistic;
Posibilitati reale de accesare pozitii de management in raport cu indeplimirea targetului asumat

NC Services Broker De Asigurare SRL a fost infintata in anul 2002 avand o experienta vasta de peste 6 ani in domeniul asigurarilor. Inca de la inceputul activitatii echipa noastra a evoluat alaturi de clienti nostri devenind bine pregatita si cu mult profesionalism.
Avem un portofoliu de peste 1200 clienti pentru care am intermediat o vasta gama de asigurari, incluzand: RCA, CASCO / Buchet, Asigurari LOCUITE, Asigurari BUNURI, ECHIPAMENTE si UTILAJE, asigurari NAVALE pentru ambarcatiuni de agrement, Asigurari transport CARGO / MARITIME interne si externe. Experienta unei echipe de profesionisti, relatiile bune cu partenerii nostri - companiile de asigurari, reprezinta un capital serios si un plus de valoare pe care-l punem la dispozitia colaboratorilor.
Alatura-te acestei companii, unde ai oportunitatea sa inveti de la cei mai buni manageri de vanzari si ai sansa sa-ti dezvolti cariera intr-un mediu optim, concentrat pe atentia pentru client, viata, siguranta si dezvoltare.