agent asigurari

NC SERVICES BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iniţiază dezvoltarea relaţiilor de colaborare cu unităţi economice sau de altă structură funcţională pentru găsirea şi promovarea de noi oportunităţi de colaborare;
Studiaza atent piata asigurarilor si concurenta stabilind strategii eficiente de atragere si dezvoltare a portofoliului de clienti;
Derulează activităţi specifice de ofertare şi vânzare în nume propriu; Astfel, contactează potenţiali clienţi- persoane fizice si juridice;
Dezvolta canale de business pe segmentul de retail/ corporate;
Redactează ofertele pentru clienţi, asigurând adaptarea acestora la nevoile clientului şi le prezintă directorului de departament pentru avizare;
Întocmeşte contracte de asigurare şi poliţe de asigurare;
Realizeaza targetul de vanzari asumat;
Gestioneaza portofoliul propriu de clienti:
Realizeaza o servisare profesionista post vanzare.

CERINTE

Minim 6 luni în vânzări, parţial în domeniul asigurărilor;
Experienţa pe o poziţie similară reprezintă un avantaj;
Cunoasterea produselor de asigurare destinate segmentului corporate; cunostiinte aprofundate privind managementul riscului;
Portofoliu de clienti retail sau corporate si/sau gestionarea anterioara a unor astfel de clienti constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Plan de cariera;
Traininguri specializate permanente fara obligatii contractuale;
Comisioane motivante;
Oferte financiare personalizate;
Posibilitati reale de avansare pe pozitii de management;
Logistica: birou, telefon, calculator, autoturism pentru intalniri de business.

Suntem o companie multinationala care apartine unui grup financiar prezent in mai multe tari din Europa de Est.

NC Services a fost infintata in anul 2002 avand o experienta vasta de peste 8 ani in domeniul asigurarilor.

Inca de la inceputul activitatii echipa noastra a evoluat alaturi de clienti nostri devenind bine pregatita si cu mult profesionalism.

Parteneri: Allianz, Astra, Ardaf, Generali, Groupama, Omniasig, Uniqa.
In cadrul companiei noastre veti intalni cei mai buni manageri in vanzari, care va vor instrui permanent legat de tehnici de vanzare, promovare, atragere clienti noi, identificare noi linii de business