Agent Asigurari

Car Asigurari Agent de Asigurare SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Distribuirea produselor de asigurare (asigurari generale, asigurari de viata, asigurari de sanatate);
- Dezvoltarea portofoliului de clienti (existenta unui portofoliu deja creat - constituie un avantaj);
- Formarea, dezvoltarea si coordonarea propriei echipe de vanzari.
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes si ulterior a propriei afaceri in cadrul organizatiei;
- Training si pregatire profesionala continua;
- Suport logistic, administrativ, IT pentru desfasurarea intregii activitati;

CERINTE

- Studii superioare sau medii;
- Experienta in vanzarea de asigurari generale si/sau asigurari de viata, asigurari de sanatate-constituie avantaj;
- Cunostinte operare PC (Microsoft Office - Word, Excel, Outlook, etc.);
- Abilitati foarte bune de comunicare, negociere, vanzare;
- Capacitate deosebita de organizare, planificare, prioritizare;
- Abilitati de colaborare si lucru in echipa;
- Orientare catre client (stabilirea necesitatilor si promovarea produselor in functie de necesitatile reale);
- Orientare spre rezultate;
- Atitudine si gandire pozitive, dinamism;
- Corectitudine, seriozitate;

BENEFICII OFERITE

- Pachet motivant de beneficii

DESCRIEREA FIRMEI

Societate de intermediere in Asigurari