Agent Asigurari

Asisco-Broker de Asigurare- Reasigurare Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

CARE VA FI ROLUL TAU:
• Prospectarea continuă a pieţei şi abordarea potenţialilor clienţi, în vederea promovării produselor şi serviciilor de asigurare
• Identificarea nevoilor de protecţie financiară şi de asigurare a bunurilor, vieţii şi sănătăţii ale potenţialilor clienţi
• Elaborarea de oferte personalizate pentru potenţialii clienţi, în baza soluţiilor financiare identificate
• Menţinerea unei legături permanente cu clienţii şi acordarea asistenţei necesare pe durata parteneriatului cu aceştia

CERINTE

• Studii medii. Studiile superioare constituie un avantaj.
• Cunoștințe PC
• Bune abilităţi de comunicare şi negociere
• Cunoaşterea pieţei asigurărilor şi a produselor de asigurări reprezintă un avantaj
• Experienţa în vânzarea de produse şi servicii financiare constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

• Suport în dezvoltarea propriei afaceri (în calitate de persoană fizică sau juridică)
• O gamă completă de produse şi servicii de asigurare şi o ofertă competitivă, capabile să satisfacă nevoile diverse de protectie financiara ale clientilor nostri
• Beneficii financiare (comisioane standard, comisioane adiţionale, bonusuri)
• Suport logistic şi operaţional, suport în activitatea de ofertare şi vânzare (platforma vânzări, asistenţa unei echipe dedicate, materiale suport vânzare şi marketing, etc)

Asisco Broker are ca domeniu de activitate intermedierea de asigurari de viata si non-viata pentru persoane fizice si juridice!