AGENT ASIGURARI

KEY ADVANCED SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce cautam noi?

O persoana care sa faca fata, cu brio, urmatoarelor responsabilitati:
 Promoveaza si vinde produse de asigurari persoanelor fizice si juridice cu ajutorul unei o platforme online extrem de usor de utilizat;
 Analizeaza nevoile clientilor si ii consilieaza in alegerea produselor de asigurare potrivite;
 Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta cu acestia o relatie pe termen lung.

CERINTE

Ce ne dorim de la tine?

 Sa fi terminat o universitate/ studii superioare, sau studii medii cu diploma de bacalaureat, care trebuie neaparat suplimentate cu un curs de specializare în domeniul asigurarilor;
 Sa ai abilitatea de a negocia cu oamenii;
 Sa ai o tinuta si o prezentare manierate;
 Sa fii capabil sa lucrezi cu cifrele, capabil sa înveti rapid si sa utilizezi PC-ul;
 Rolul agentilor presupune un anumit grad de convingere a clientului precum si o personalitate comunicativa;

BENEFICII OFERITE

Ce castigi tu?

 Iti propunem cel mai atractiv sistem de recompensare din piata, bazat pe comisioane directe din vanzari, de la prima pana la ultima polita (cu ajutorul platformei online iti vei putea monitoriza singur, in timp real, comisioanele), evoluand in functie de rezultate;
 Program flexibil;
 Beneficii motivante;
 Instruire (training) şi pregătire profesională de specialitate;
 Posibilitati de promovare .