Advertising Specialist

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Promoveaza in mod activ si eficient companiile si serviciile/produsele acestora;
• Intreprinde analize si studii de piata pentru pozitionarea corecta a serviciilor / produselor in mediul concurential;
• Analizeaza permanent piata si grupurile tinta in vederea optimizarii permentate a actiunilor de marketing;
• Implementează si optimizeaza campanii de promovare;
• Elaboreaza si gestioneaza media planul;
• Urmereste si cuantifica rezultate actiunilor de promovare;
• Coreleaza si integreaza activitatile de marketing cu activitatile de vanzare si de PR;
• Colaboreaza si ofera suport departamentul de vanzari in vederea atingerii tragetului de vanzari stabilit;
• Gestioneaza evenimenetele de afaceri din mediile de interes direct;
• Gestioneaza biblioteca de materiale promotionale;
• Organizeaza evenimente;
• Mentinea legatura cu furnizorii de media, tipografii si regiile de publicitate;
• Selecteaza mediile de informare potrivite pentru fiecare din grupurile tinta potentiale;
• Urmareste activitatiele intreprinse de departamnetul de vanzari pe profilele de clienti definite.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare in domeniul marketingului
• Master finalizat/ in curs in domeniul marketingului sau comunicarii reprezinta avantaj;
• Minim1 an experienta de lucru in cadrul unei companii pe o pozitie similara;
• Gandire logica, dar si creativa;
• Spirit analitic;
• Excelente abilitati de comunicare scrisa si orala;
• Capacitate de documentare si raportare profesionista;
• Eficienta si rapiditate in utilizarea tehnologiilor infomationale.

BENEFICII OFERITE

• Echipa tanara, mediu de lucru dinamic.
• Cultura organizationala orientata catre profesionalism si inovatie.
• Dezvoltare profesionala continua.

AllJobs4All, membru al Outsourcing 4 All a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul nostru este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)