Administrator sisteme Windows

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrare sisteme Windows
- Administrare aplicatii Windows de infrastructura : Exchange, ISA, Active Directory, etc
- Coordonare proiecte de infrastructura

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil informatic;
- Experienta si cunostinte de administrare Windows Server;
- Cunostinte Active Directory;
- Cunostinte hardware servere Intel;
- Experienta in coordonare proiecte;
- Experienta anterioara in domeniul financiar-bancar – reprezinta un avantaj;
- Cunostinte administrare produse Computer Associates (Etrust, BrightStore Arcserve, DSM, etc – reprezinta un avantaj);
- Buna cunoastere a cel putin uneia dintre limbile engleza si franceza;
- Capacitate de analiza si sinteza, implicare, initiativa;
- Abilitati de comunicare si relationare

BENEFICII OFERITE

- Lucrul intr-o echipa de specialisti
- Implicarea in proiecte de anvergura
- Pachet salarial atractiv

Membra a grupului international Societe Generale, prezent in 82 de tari si avand 152.000 de angajati reprezentand 122 de nationalitati, BRD - Groupe Societe Generale pune in centrul politicii sale de resurse umane principiul diversitatii profilelor si experientelor angajatilor sai. Diversitatea ofera BRD capacitatea de adaptare la un mediu de afaceri evolutiv.