Administrator Sisteme Informatice

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrează sistemele ERP pentru a asigura disponibilitatea, continuitatea şi integritatea tranzacţiilor şi datelor
Administrează bazele de date SQL
Identifică şi rezolvă problemele apărute în funcţionarea aplicaţiilor existente
Dezvoltă, testează şi implementează rapoarte şi sisteme de raportare pentru a asigura la timp şi corect informaţiile necesare deciziilor de management
Înţelege procesele, facilitează identificarea cerinţelor de business şi le traduce în sarcini pentru dezvoltatorii de aplicaţii
Testează şi implementează soluţiile informatice livrate de furnizori şi urmăreşte derularea contractelor de prestări servicii SI
Propune, planifică şi implementează proiecte SI

CERINTE

Studii superioare de specialitate (de preferat informatică, automatică, cibernetică sau studii economice)
Experienţă pe un post similar de 3-5 ani
Experienţă în administrare baze de date, parametraj ERP, analiză procese, definire specificaţii, dezvoltare rapoarte
Cunoştinţe solide de SQL, Crystal Reports
Limba engleză - nivel mediu obligatoriu; Cunoştinţele de limbă franceză constituie avantaj

PROFIL CANDIDAT:

Bună capacitate organizatorică
Persoană riguroasă, cu simţ analitic şi critic
Ascultare activă şi capacitate de comunicare eficientă
Orientare către rezultate şi respectarea termenelor

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.