Administrator Servere Linux

People Centric

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ai deja o experienta de 3 ani pe administrare de servere si iti doresti o noua provocare in acest domeniu.
Iti place sa utilizezi la maxim expertiza tehnica prezenta si sa lucrezi intr-o echipa dinamic.

Daca te regasesti in cele mentionate mai sus, iata cateva lucruri in plus care pot fi de interes pentru tine.

Cine este compania si de ce sa te alaturi echipei?

Prezenta in 14 tari din Europa si Asia, clientul nostru se situeaza printre cele mai puternice grupuri internationale de asigurari si servicii financiare.

Oferind servicii inovatoare, profesionalism si performanta, compania dezvolta parteneriate de durata in relatia cu clientii, angajatii si partenerii sai. Solidaritatea, responsabilitatea si proximitatea umana si geografica sunt valori definitorii promovate in cadrul companiei.

Noul coleg ce se va alatura echipei Software va avea ocazia sa fie implicat in proiecte dinamice si interesante, va utiliza tehnologii inovatoare si va face parte dintr-o echipa unita, in care se incurajeaza initiatiava si dezvoltarea profesionala.

Responsabilitati:

Mentinerea si optimizarea infrastructurii serverelor bazate pe sisteme Linux
Instalare, configurare, diagnoza, troubleshooting sisteme de operare Linux
Instalare, configurare, diagnoza, troubleshooting sisteme cluster RedHat
Participarea la implementarea noilor proiecte

CERINTE

Aptitudini si competente necesare:

Experienta de minima 3 ani pe un post similar
Experienta in administrarea sistemului de operare Linux si/sauRedHat – instalare si configurare
Scripting Perl/Bash
Software package – management : RPM/Yum
High Avalability – DRBD/Redhat Cluster/NLB
TCP/IP protocol si arhitecturi de network
Apache/Tomcat – advance skills
Backup –concepts, best practicies
Hardware – server/storage/network – IBM/HP/EMC ( infrastructure components )
Cunostinte servicii retea si protocoale
Limba engleza – scris/vorbit nivel avansat
Capacitate buna de comunicare si relationare
Proactivitate

Reprezinta un plus:

Experienta in monitorizare Nagios
Database server administrator : MySql/Oracle – replicare/clustering
RedHat/ Linux certification sau similar
Cunostinte de administrare si implementare – best practicies Vmware

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa
Bonusuri de performanta
Prime de sarbatori si de vacanta
Abonament medical familial
Acces in regim preferential la produsele de asigurari ale companiei
Acces la cursuri/traininguri de perfectionare

Agentie web de recrutare pentru piata TIC si specializata pe tehnologiile web 2.0, People Centric depaseste barierele recrutarii si ofera in plus o echipa de consultanti cu dubla specializare in resurse umane si IT si instrumente recrutare in mod Saas dedicate, care permit clientilor sai sa fie productivi in actiunile lor de recrutare IT, dar si sa-si dezvolte propria marca de angajator si imaginea de recrutor.