Administrator Senior Servere Aplicatii

TeamNet International S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea, instalarea, tuning-ul si monitorizarea serverelor de aplicatii jBoss;
- Administrarea, instalarea, tuning-ul si monitorizarea serverelor de aplicatii Oracle App Server;
- Monitorizarea serverelor de baze de date Oracle (9i, 10g, 11g);
- Documentarea activitatilor de administrare in conformitate cu standardele companiei;

CERINTE

- Cel putin doi ani de experienta pe un post similar;
- Buna cunoastere a jBoss AS, incluzand clusterizare si tuning;
- Buna cunoastere a instrumentelor de monitorizare a serverelor de aplicatii jBoss;
- Buna cunoastere a Oracle Application Server;
- Cunoastere a administrarii sistemelor de operare Windows, Linux, Unix;
- Cunoasterea bazei de date Oracle este un plus;
- Cunoasterea Oracle Enterprise Manager este un plus;
- Oracle OCA sau OCP este un plus;
- Domeniul impune capacitate de adaptare, rezistenta la stres, atentie concentrata si
distributiva, perseverenta, dorinta de perfectionare continua, un bun echilibru psihoemotional,
capacitate de a lucra pe proiecte cu asumarea responsabilitatii.
- Pentru a ocupa un post in acest domeniu, candidatul trebuie sa aiba inteligenta de nivel
superior, cunostinte foarte bune de cultura generala IT, capacitate de analiza, sinteza, elaborare
si interpretare a informatiei, exprimare clara si concisa a ideilor.
- Necesitatea de perfectionare pe acest post impune interesul persoanei pentru dezvoltarea
continua, precum si aptitudini de invatare si comunicare de nivel superior.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- asigurare medicala privata;
- mediu de lucru placut;
- oportunitati de dezvoltare profesionala.

TeamNet International, companie de dezvoltare software cu peste 8 ani de experienta si 200 de specialisti, membri ai grupului Asesoft, parteneri Oracle, parteneri Gold Microsoft, certificati ISO 9001:2000.

TeamNet este orientata spre perfectionarea continua a membrilor sai.

Dezvoltarea personala si profesionala a membrilor TeamNet este o valoare importanta a culturii noastre organizationale.Membrii TeamNet sunt instruiti permanent pentru a fi la curent cu cele mai noi tehnologii IT.

Scopul nostru este sa oferim solutii IT, folosind cele mai noi tehnologii pentru imbunatatirea productivitatea, eficienta si performanta afacerii clientilor nostri.