ADMINISTRATOR RETEA IT

SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective:
Instalarea, mentenanta si exploatarea unei retele si a servere-lor intr-un mediu de birou de proiectare in vederea garantarii calitatii serviciilor si a perenitatii informatiilor.
Misiune:
Gestionarea si asigurarea bunei functionari a resurselor informatice (programe informatice si masini de calcul) in conformitate cu politica societatii:
- instalarea / dezinstalarea si configurarea de programe informatice;
- asamblarea, intretinerea si depanarea masinilor de calcul si a accesoriilor acestora (PC-uri, statii grafice, imprimante, plotter-e etc.);
- punerea in aplicare si asigurarea respectarii politicilor de retea ale societatii;
- configurarea retelelor informatice interne si a legaturilor catre retelele externe;
- realizarea securizarii retelei informatice prin mijloace specifice (firewall, anti-virusi etc.);
- intocmirea de rapoarte catre directiune privind resursele informatice ale societatii (inventare, liste utilizatori etc.);
- asigurarea relatiei cu furnizorii de servicii si produse informatice.

CERINTE

- absolventi Facultatea de Automatica si Calculatoare.
- cunostinte de baza din domeniul retelelor (arhitectura, switch-uri, port-uri, viteza);
- Windows XP, Windows 2003 Server, UNIX AIX, LINUX.
- configurare programe diverse.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant
-Asigurare medicala
-Mediu de lucru international
-Posibilitatea de a lucra intr-o industrie in plina dezvoltare, alaturi de o echipa de profesionisti

Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare.
Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: auto, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari...
Proiectul nostru de intreprindere se articuleaza in jurul unei exigente permanente a calitatii serviciilor si a reactivitatii. A face parte din echipa Segula inseamna a participa la proiecte de anvergura in cadrul unei culturi a inovatiei, a schimbului si a valorificarii know-how-ului