ADMINISTRATOR RETEA IT

RISC-MANAGEMENT GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea intregii retele IT.
Help desk.
Cablare, instalare si mentinere retea.
Recunosterea diferitelor probleme, diagnosticarea si rezolvarea lor.
Elaborare si implementare diferite proceduri si reguli pentru utilizarea resurselor IT.
Dezvoltare reguli securitate.

CERINTE

Experienta de min. 2 ani in domeniu.
Cunostiinte bune in sistemele de operare Windows, statie, server, Linux.
Administrare domeniu Windows cu partea de servere si Active Directory.
Administrare SQL Server.
Microsoft ISA.
Protocol TCP/IP.
Cunostiinte bune de securitate de date, informatii, sistem.

BENEFICII OFERITE

500 - 1000 EURO / luna

Risc-Management Grup ofera posibilitate externalizarii departamentelor suport existente intr-o companie, de ex.:
IT, RU, Administrativ, Juridic sau Contabilitate.
Clientul nostru, cunoscuta banca europeana - divizia leasing organizeaza concurs pentru ocuparea postului de Administrator Retea IT.