ADMINISTRATOR RETEA DE CALCULATOARE

AUTO COBALCESCU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Acorda asistenta tehnica utilizatorilor pentru probleme legate de sistemele de operare, aplicatii de uz general, programe anti-virus, utilizarea resurselor partajate in retelele locale, e-mail si Internet / Intranet, programului de gestiune-contabilitate;
- Intretine si administreaza reteaua de calculatoare, serverele Windows, Linux si celelalte calculatoare din retea;
- Intretine conexiunea la Internet si legaturile VPN;
- Intretine echipamente (imprimante, scannere, etc);
- Actualizeaza inventarul echipamentelor de calcul;
- Monitorizeaza functionarea echipamentelor si a retelei locale;
- Monitorizeaza functionarea retelei telefonice interne si a legaturilor cu exteriorul;
- Gestioneaza licentele de operare, identifica si sterge soft-urile pirat.

CERINTE

- minim 2 ani experienta in domeniu;
- cunostinte instalare/administrare/depanare Windows 2000/XP;
- administrare Windows 2003 Server - administrare domeniu (Active Directory);
- administrare Linux(RedHat/Debian) - administrare server mail, administrare firewall;
- cunostinte avansate Office (in special Excel);
- instalare de retele (cablare si sertizare) si cunostinte minime de Linux (diagnosticare probleme retea);
- cunostinte de utilizare baze de date relationate, cunostinte limbaj SQL - constituie un avantaj;
- cunostinte WizCount - contituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- lucrul intr-un mediu dinamic si o echipa tanara
- telefon mobil

Auto Cobalcescu va ofera certitudinea unei supravegheri atente a comportamentului masinii dumneavoastra in perioada de garantie cat si in post-garantie, printr-o performanta activitate de service, care cuprinde intreaga gama de servicii de intretinere si reparare a autoturismelor Renault si Dacia (in calitate de concesionar), precum si pentru alte marci de automobile.